Teploty stoupají a to jsme teprve na začátku jara. Rozkvétají první květiny a nás všechny to po zimě neodolatelně táhne ven na sluníčko. Propocené podpaží nám však může radost z procházky pokazit. Přírodní deodoranty zajistí, že budete vonět i po výšlapu na rozhlednu a nejen to. Přečtěte si, proč na ně nedáme dopustit.
Složení bez zbytečné chemie
V běžných deodorantech kromě syntetických látek a konzervantů najdete i hliníkové soli, které sice zabraňují pocení, ale pot se nadále tvoří a protože nemá, kudy z těla odejít, v podpaží může vzniknout zánětlivý proces. Naopak přírodní deodoranty pocení nezabraňují, vždyť se díky němu zbavujeme odpadních látek a napomáhá regulovat tělesnou teplotu, ale zajistí, abyste všem kolem voněli.
Složení přírodních deodorantů se různí, ale vesměs vždycky jsou založené na kakaovém másle, nebo kokosovém oleji, kukuřičném škrobu a sodě nebo oxidu hořečnatém. Vůni jim dodávají esenciální oleje.
Jak je používat
Přírodní deodoranty jsou k dostání buď ve vysouvací tubě, nebo v kelímku jako tuhý krém.
- Pokud sáhnete po vysouvací tubě, osvědčilo se nám chvilinku podržet deodorant přímo na kůži, aby se rozpustil a lépe roztíral.
- Pokud máte deodorant v kelímku, naberete prsty kousek asi velikosti hrášku a vmasírujete do podpaží. Pak stačí si jen užívat svěží vůni.
RaE přírodní deodorant
Od chvíle, co jsme se začali zajímat o přírodní kosmetiku, jsme už pár deodorantů od různých značek vyzkoušeli. Některé byly drolivější, jiné se sice krásně roztíraly, ale málo voněly. A pak jsme objevili RaE přírodní deodorant a u toho už jsme zůstali. (A taky jsme ho pořídili půlce rodiny☺).
RaE kosmetika je rodinná manufaktura z Beskyd a své výrobky balí do originálních dřevěných obalů, které zůstávají jako „odpad“ z jejich truhlářské dílny. Takže je to i krásný dárek. A až deodorant vypotřebujete, stačí jen koupit novou v plastovém kelímku, který do dřevěného obalu pasuje.
Jejich deodorant kombinuje kokosový olej s přirozeně antibakteriálními účinky a bambucké máslo – obě tyto složky vyživují pokožku a dobře se vstřebávají. Ve složení najdete ještě jedlou sodu, kukuřičný škrob, které stojí za deodoračními účinky, vitamín E a esenciální oleje. Jen se nedoporučuje osobám přecitlivělým na jedlou sodu.
Jak vybrat vůni
Vybrat si to, co vám bude vonět, je dost individuální záležitost, kterou ještě navíc komplikuje současná situace – při objednání online si výrobek neočicháte, stejně jako v prodejně s respirátorem na obličeji. Takže jediná možnost je vsadit na jistotu a zkusit například zklidňující vůni levandule, nevtíravou aloe vera, omamný jasmín, nebo naopak osvěžující a povzbuzující grep.
Nuže a co pro muže? Třeba orientální a hřejivou vůni santalového dřeva. Máme vyzkoušeno, že vydrží i docela extrémní podmínky a navíc prý santalové dřevo působí i jako afrodiziakum.
Tak co, zkusíte to taky?